White Clay Creek March 28,1999 |
Event Director: Jeff Hanlin
Course Design: Jeff Hanlin
WHITE 2.45k / 105m / 9 Controls |
Pl Name Class Time Pace Behind
-- -------------------- ----- ----- ----- ------
1 Jerry Culin G3 48.03 19.37 0.00
2 Rebecca & Sherri Meyer G2 53.54 22.00 5.51
3 Katie Tolbert F12 58.35 23.55 10.32
4 Kurzweil Group G2 78.20 31.58 30.17
YELLOW 4.2k / 175m / 10 Controls |
Pl Name Class Time Pace Behind
-- -------------------- ----- ----- ----- ------
1 Fred Ayres G2 58.51 14.01 0.00
2 Rohrbach,Smyser,Cardinal G3 76.42 18.16 17.51
3 Barbara Smyser G2 80.05 19.04 21.14
4 Dounce Litofsky G2 91.50 21.52 32.59
5 Hunter Cornish M12 92.09 21.56 33.18
6 Russell Holland M70 93.29 22.15 34.38
7 Rosman Keiser G2 114.31 27.16 55.40
8 Houben Ford G2 123.39 29.26 64.48
9 Chris Gill F45 123.54 29.30 65.03
10 D&C Vickery G3 135.13 32.12 76.22
11 Lee Ruslander G2 161.12 38.23 102.21
ORANGE 4.35k / 210m / 12 Controls |
Pl Name Class Time Pace Behind
-- -------------------- ----- ----- ----- ------
1 Eric Menendez M14 63.05 14.30 0.00
2 Charley Parker M45 76.46 17.39 13.41
3 Audra Supplee F40 85.48 19.43 22.43
4 Laszlo Otvos M40 95.05 21.51 32.00
5 Robert Smith M35 99.14 22.49 36.09
6 Earl Davis M40 107.11 24.38 44.06
7 Marsha Menendez F40 121.36 27.57 58.31
8 M&L Malach G2 134.15 30.52 71.10
9 Kevin Peyton G3 136.38 31.25 73.33
10 George Mathew M40 136.38 31.25 73.33
11 J&D Moncrief G2 175.00 40.14 111.55
12 Burton Family G3 180.27 41.29 117.22
13 Landau Tribe G3 182.03 41.51 118.58
14 Zador Family G5 DNF
GREEN 4.8k / 235m / 11 Controls |
Pl Name Class Time Pace Behind
-- -------------------- ----- ----- ----- ------
1 Sandy Fillebrown F45 63.57 13.19 0.00
2 Dave Zador M40 68.13 14.13 4.16
3 Ed Scott M50 71.22 14.52 7.25
4 Mark Cornish M40 79.12 16.30 15.15
5 M. Savage M21 81.01 16.53 17.04
6 Ralph Tolbert M45 82.13 17.08 18.16
7 The Kentons G2 82.20 17.09 18.23
8 Al Dotts M55 89.13 18.35 25.16
9 John Williams M60 89.24 18.37 25.27
10 Tim Walsh M50 90.55 18.56 26.58
11 Valery Roy M35 94.03 19.36 30.06
12 Bruce Wentworth M45 99.16 20.41 35.19
13 Ed Nieman M45 102.57 21.27 39.00
14 Mike Borovicka M45 106.55 22.16 42.58
15 Elisabeth Otvos-Papp FO 113.03 23.33 49.06
16 Tory Lingg FO 115.04 23.58 51.07
17 Roger Martin M50 120.44 25.09 56.47
18 Bill Herron M30 125.30 26.09 61.33
19 Nancy Sharp F40 138.39 28.53 74.42
20 Deborah Samans F45 149.23 31.07 85.26
21 Brian Kelly M21 DNF
GREEN (Special for Bob Only) |
Pl Name Class Time
-- -------------------- ----- -----
1 Bob Meyer M45 90.54
RED 5m65km / 240m / 15 Controls |
Pl Name Class Time Pace Behind
-- -------------------- ----- ----- ----- ------
1 Clem McGrath M21 58.45 10.24 0.00
2 Mark Frank M40 64.49 11.28 6.04
3 Nagy Istvan M35 64.57 11.30 6.12
4 Brian Supplee M40 74.12 13.08 15.27
5 Dave Darrah M50 75.42 13.24 16.57
6 Robert Buraczynski M40 79.57 14.09 21.12
7 Fred Kruesi M45 82.54 14.40 24.09
8 Anne Fitch F35 83.29 14.47 24.44
9 Randy Hall M21 90.06 15.57 31.21
10 Kent Shaw M50 90.38 16.02 31.53
11 Ben Summers M35 92.16 16.20 33.31
12 Jim Bullitt M40 96.15 17.02 37.30
13 Steve Stutheit M40 122.54 21.45 64.09
14 Bob Gaunt M50 141.55 25.07 83.10
15 Anne Buraczynski F21 166.31 29.28 107.46