French Creek North - 7/14/96
(Score-O)
Event Director: Kenneth Blackledge
Name Points Pen Total Class Time
--------------- ------- ------- ------- ------- -----
Mihai Veres 20 0 20 M35 45.20
Ed White 20 0 20 M21 56.52
Ron Bortz 18 0 18 M45 57.24
Patrick Shannon 18 0 18 M17 59.49
Anne Fitch 17 0 17 F21 53.36
Brian Supplee 17 0 17 M40 53.40
Glen Drake 17 0 17 M45 56.10
Sandy Fillebrown 16 0 16 F40 56.25
Bryan Butler 16 0 16 M40 56.38
Peggy Dickinson 20 4 16 62.00
Fred Kruesi 15 0 15 M40 54.55
Bob Meyer 15 0 15 M40 55.40
Jeff Scott 15 0 15 M25 57.25
Steve Fillebrown 15 0 15 M40 58.20
Benjamin Summers 15 0 15 M35 58.35
David Levine 14 0 14 M35 56.18
Weise/Moser 14 0 14 G2 58.40
Isaac Karasin 14 0 14 M20 58.50
Ann Deiterich 13 0 13 F35 54.23
Jed Steinman 13 0 13 M35 55.55
Jim Browne 13 0 13 M70 56.47
Dale Parson 12 0 12 M40 51.45
William Kennerly 12 0 12 M18 55.49
Manny Menendez 12 0 12 M40 56.58
O'Conor/Shaw 12 0 12 G2 59.09
Kent Ringo 12 0 12 M75 59.20
Paul Reibach 12 0 12 M40 59.28
Gayle Kupcho 12 0 12 F21 59.36
Brad Whitmore 20 8 12 M40 63.17
Charly/Phil Parker 11 0 11 G2 57.40
Ed Wagner 11 0 11 M35 58.54
Bill Shannon 13 2 11 M55 60.48
Craig Kennerly 10 0 10 M55 57.26
Bob Gaunt 10 0 10 M50 58.23
Francis Hogle 18 8 10 M50 63.47
Dave Darrah 9 0 9 M50 56.24
Joan Gaunt 8 0 8 F35 58.24
Marsha Menendez 7 0 7 F35 57.20
Williams Group 7 0 7 G4 59.29
Roger Martin 6 0 6 M50 53.40
Bob Willey 6 0 6 M45 53.42
Seva,Moffet,Moskowitz 6 0 6 G3 58.45
James Sherman 3 0 3 G2 53.12
Robert&Mary Frank 3 0 3 G2 58.26
Nathalie Borozny 3 0 3 F55 58.38
Steve Stutheit 12 10 2 M40 64.26
Jim Pugh 9 8 1 G2 63.17
George Yarnell 6 6 0 G3 62.57
Flo Williams 7 10 -3 64.18
Maureen Harrison 1 4 -3 G2 61.29
Chuck/Bill Wright 10 14 -4 G2 66.03
Ed Webb 8 12 -4 M45 65.30
Mike Kovacs 7 16 -9 G2 67.27
Jay Alexander 6 18 -12 M21 68.04
Allen/Katie Keller 9 30 -21 G2 74.25
Ronald Skrabut 3 28 -25 G3 73.59
PS Hayward 10 36 -26 G2 77.30
Brad Cassiday 20 74 -54 G2 96.26
Bonnie Zimmer 7 124 -117 F45 121.53
Danna Cornick 7 126 -119 F50 122.53
Joni Bommelyn 10 136 -126 G3 127.28
White 2.42km 40m 7 ctrls
Tory Lingg F 33.40
Audra Supplee F40 39.09
Greg Webb M12 44.00
Claudia Sayen G2 64.52
Andrew Clark G3 68.10
Kristen Haney G3 71.55
Sally Blakeslee G2 75.15
Russ Slocum G2 77.58
C.Ringo/A.Cole G2 80.40
Wayne Kelley G3 84.10
R.Croll (BSA Tr.90) G4 85.40
Ed/Jen O'Neill G2 94.45
Bruno Group G3 95.40
DeSante (GSA Tr.323) G12 95.48
Nathan Menendez M9 96.51
Mike Schroder G3 97.56
Lou DiCanzio G7 104.20
Jim Coffey G5 109.16
Scott Shanaman 110.04
Bob Meyer G2 DNF
Troy Menendez G2 DNF