Schuylkill Center for Environmental Education
May 23, 2018
Event Director: Sandy Fillebrown
Course Design: Sandy Fillebrown


Sprint1 / 2.30km / 50.0m / 14 ctrls
  1 AJ Riley                                M-18      13:48    6:00   13:48  
  2 Vadim Masalkov                          M45+  DVOA           15:10    6:35   15:10  
  3 Wyatt Riley                             M45+      15:43    6:50   15:43  
  4 Brent Freedland                         M35+  none           16:57    7:22   16:57  
  5 Glen  Lewis                             M-21+     16:58    7:22   16:58  
  6 Karl Ahlswede                           M55+      19:10    8:20   19:10  
  7 Glen Tryson                             M65+  DVOA           20:05    8:43   20:05  
  8 Angelica Riley                          F45+      20:15    8:48   20:15  
  9 Mark Polinkovsky                        M-21+     20:46    9:01   20:46  
 10 Matt Miller                             M-21+ none           21:42    9:26   21:42  
 11 Anthony  DiStefano                      M35+      22:13    9:39   22:13  
 12 Abby Perkiss                            F35+      22:54    9:57   22:54  
 13 Oriana Riley                            F-16      23:36   10:15   23:36  
 14 Janet Tryson                            F65+  DVOA           28:35   12:25   28:35  
 15 Jim Eagleton                            M60+  DVOA           29:30   12:49   29:30  
 16 Bob Rycharski                           M60+      31:34   13:43   31:34  
 17 Bob Agosta                              M65+      35:01   15:13   35:01  
 18 Chris Alexaki                           M-21+                35:19   15:21   35:19  
 19 Dave Morgan                             M85+  DVOA           54:15   23:35   54:15  
 20 Kathy Urban                             F70+  DVOA         1:03:19   27:31   63:19  
 -- Violet Zhang                            M-21+ none             DNF     ---     ---  
 -- Ellaine Bykowski                        F60+                   DNF     ---     ---  
 -- Lena Kushleyeva                         F35+         MP     ---     ---  

Sprint2 / 2.00km / 75.0m / 11 ctrls
  1 Glen  Lewis                             M-21+     12:52    6:26   12:52  
  2 AJ Riley                                M-18      13:00    6:30   13:00  
  3 Wyatt Riley                             M45+      13:14    6:37   13:14  
  4 Vadim Masalkov                          M45+  DVOA           13:57    6:58   13:57  
  5 Angelica Riley                          F45+      15:31    7:45   15:31  
  6 Karl Ahlswede                           M55+      16:48    8:24   16:48  
  7 Glen Tryson                             M65+  DVOA           16:59    8:29   16:59  
  8 Matt Miller                             M-21+ none           17:28    8:44   17:28  
  9 Mark Polinkovsky                        M-21+     17:33    8:46   17:33  
 10 Anthony  DiStefano                      M35+      20:05   10:02   20:05  
 11 Lena Kushleyeva                         F35+      21:04   10:32   21:04  
 12 Bob Agosta                              M65+      25:41   12:50   25:41